|

V Juskovej Voli sa mladí stretli na ďalšom víkende AŠADKY

Patrik Maľarčík

17.03.2025

Mládež

V dňoch 14.-16. marca 2025 sa v Gréckokatolíckom mládežníckom centre Bárka v Juskovej Voli uskutočnil ďalší z víkendov Archieparchiálnej školy animátora-dobrovoľníka (AŠAD) pre školu učeníka aj pre školu služby.

V Škole učeníka bola lektorkou Marcela Demjančíková, ktorá mladým hovorila o Bohu ako Otcovi a o identite Božieho dieťaťa.

V škole služby sa tento víkend budúci animátori vzdelávali v oblasti sebapoznania. Spoznávali svoje silné stránky a talenty. Venovali sa osobnému rozvoju a jeho nástrojom a učili sa kriticky myslieť. Lektorkou pre Školu služby bola Erika Novotná.

V mediálnom odbore mladí spoznávali oblasť tvorby videí a fotografovania. Pripravovali stratégiu novovzniknutého instagramového profilu @mladi.po. Lektorom v  bol Nikolas Fečunda.

V odbore „štábista“ si mladí prakticky skúšali rôzne druhy techniky, napájania a spôsobov využitia. Tému priblížil kňaz Rastislav Višňovský

Mladí mohli zažívať požehnaný čas aj prostredníctvom rôznych aktivít v spoločenstve,slávenie svätých liturgií, nechýbal priestor na sviatosť zmierenia či osobnú a spoločnú modlitbu.

 

Foto: Lucia Bindasová

Páčil sa vám článok? Zdieľajte.

Facebook
X
LinkedIn

Fotogaléria

Ďalšie články